Robimy, działamy, nie ma lipy

lut 2, 2024 | Aktualnosci

Co NSZZ Solidarność zrobiła w ostatnim czasie :

• Wysłaliśmy pismo do wiceministra Ministerstwa Aktywów Państwa Pana Bartmińskiego  KLIKNIJ
  • Podpisaliśmy wspólne pismo (z innymi związkami nie wszystkimi) do Ministra Rolnictwa dotyczące wypowiedzi o wyższości rosyjskich nawozów nad naszymi. KLIKNIJ
  • Na podstawie tej wypowiedzi poseł Michał Moskal wystąpił z interpelacją poselską
  • Zrobimy ankietę w Pionie Finansowym dotyczącą ich preferencji gdzie i na jakich warunkach mają być zatrudnię – w ZAP czy nowej spółce – podobne przeprowadzimy w Straży Przemysłowej. KLIKNIJ
  • Nawiązaliśmy współpracę z Solidarnością Rolników Indywidualnych – też są zbulwersowani słowami Ministra Rolnictwa o ruskich nawozach.
  • Nasza przedstawicielka, Anna Chojnowska uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym LUXMED, jej sprawozdanie poniżej.

Podsumowanie z komisji socjalnej w sprawie przedłożenia opinii przez organizacje związkowe na temat poziomu satysfakcji ze współpracy z Grupą LUX MED.
Na skutek rozwiązania umowy z Grupą Azoty S.A przez Grupę LUX MED przed terminem jej upłynięcia tj. 31.05.2024r. oraz  w celu ewentualnego jej przedłużenia z Grupą LUX MED, Pan Jacek Bierzyński zbierał opinie wszystkich organizacji związkowych działających na terenie Grupy Azoty „Puławy” S.A. na temat poziomu satysfakcji naszych pracowników z dotychczasowej współpracy z Grupą LUX MED w ramach realizowanych usług. Poszczególne organizacje związkowe przedstawiły swoje opinie, które w większości były pozytywne i przychylne. W imieniu NSZZ Solidarność Grupa Azoty Puławy poinformowałam, iż nasza opinia również jest pozytywna.
Pozostałe kwestie i propozycje przedstawione na komisji:
1.Organizacje związkowe zaproponowały zgłoszenie i oddelegowanie przedstawiciela do rozmów prowadzonych z Grupą LUX MED na poziomie Grupy Azoty S.A.
2. Zaproponowano dodanie do pakietu ubezpieczenia Grupy LUX MED dostępu do lekarza specjalisty w poradni Kardiochirurgii oraz dodanie leczenia stomatologicznego.
3. Zaproponowano wykonanie statystyk w zakresie usług cieszących się największym powodzeniem w GA ZAP S.A.
4. Nowe propozycje ze strony Grupy LUX MED w zakresie usług oraz ewentualnej zmiany wysokości składek zostaną przedstawione organizacjom związkowych.
5. Na chwilę obecną z powodu braku umowy z Grupą LUX MED od dnia 1.06.2024r. nie są umawiane wizyty lekarskie ani inne rodzaje usług.
6. Zarząd przy współudziale organizacji związkowych zdecyduje o wysokości kwoty dopłaty dla pracownika.