Mądrze i profesjonalnie

lip 9, 2024 | Aktualnosci

NSZZ Solidarność z całej Grupy Azoty kolejny raz spotkała się w siedzibie Sekretariatu Przemysłu Chemicznego w Warszawie. Tym razem spotkaliśmy się z wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej Bartkiem Mickiewiczem – mega pozytywny człowiek. Nie tylko zaangażowany, ale nade wszystko merytoryczny. Uzgodniliśmy mapę drogową na najbliższe tygodnie, z oczywistych powodów nie możemy jej upubliczniać, ale możemy powiedzieć: zrobimy wszystko co możliwe żeby ocalić Grupę. Zostały zakopane wszystkie urazy, zapomniane wszystkie przykre słowa – bo dziś walczymy o życie i nie czas na fochy. Polecamy takie myślenie wszystkim organizacjom w Grupie Azoty.

Nasza opinia o tym co się dzieje i może dziać jest bardzo krytyczna. Zastanawiamy się jakie są prawdziwe intencje poszczególnych „graczy” przy naszym stoliku. 

Bardzo dziękujemy Bartkowi Mickiewiczowi, Piotrowi Łusiewiczowi i Sławkowi Bezarze – w jedności siła.

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

9 + 4 =