ZA Tarnów wezwały do sprzedaży akcji Puław po 110 zł

lip 13, 2012 | Z kraju

ZA Tarnów wezwały do sprzedaży akcji ZA Puławy po 110 zł za sztukę, które stanowią 32 proc. ogólnej liczby głosów na WZ – poinformował w piątek pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB.
Zapisy będą przyjmowane od 2 do 16 sierpnia 2012 r.

W wezwaniu podano, że niezwłocznie po zakończeniu z sukcesem wezwania oraz po podjęciu przez Walne Zgromadzenie ZA Tarnów uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, Tarnów zamierza zaoferować akcjonariuszom ZA Puławy akcje nowej emisji w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji Puław. Czytaj także: Walne w Tarnowie zdecyduje o historii całej polskiej chemii?

“Parytet wymiany, zgodnie z którym owe akcje będą mogły być pokryte poprzez wniesienie akcji spółki (Puław – PAP) w ramach oferty aportowej, zostanie ustalony w taki sposób, że za jedną akcję spółki przysługiwać będzie 2,5 nowych akcji (Tarnowa – PAP)” – napisano w wezwaniu.

Dodano, że “zaoferowanie nowych akcji akcjonariuszom spółki (ZA Puławy – PAP) stanowi istotny element transakcji mającej na celu zwiększenie udziału wzywającego do 100 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki”.

W wezwaniu podano również, że konsolidacja obu spółek będzie stanowiła platformę do konsolidacji polskiego sektora chemicznego.

W komunikacie prasowym MSP poinformowało, że wspiera decyzję Tarnowa o podjęciu działań w celu nabycia i docelowej fuzji z ZA Puławy.

“Szczegóły oferty będą jeszcze przez MSP analizowane, ale już dziś oceniamy je jako interesujące, ponieważ decyzja RN i Zarządu jest zgodna ze strategicznymi priorytetami ZAT oraz MSP, którego celem jest zwiększanie wartości spółek dla akcjonariuszy” – napisano w komunikacie.

“Zyskujemy szansę na stworzenie polskiego i europejskiego lidera w sektorze chemicznym, który ze względu na skalę, dywersyfikację działalności i spodziewane synergie będzie w stanie osiągać lepsze od rynku wyniki operacyjne i stopy zwrotu dla akcjonariuszy” – dodano.

Źródło. wnp.pl