Po wycieczce do Sandomierza i Kurozwęk- wrażenia

cze 16, 2014 | Aktualnosci

14 czerwca odbyła się wycieczka do Sandomierza i Kurozwęk, której organizatorem była nasza Komisja. Każdy z uczestników z niepokojem patrzył w niebo, bowiem aura w tym dniu była niezbyt przyjazna a, na niebie zamiast słońca gościły chmury z których od czasu do czasu padało. Sandomierz przywitał Nas deszczem, jednak im dłużej gościliśmy w tym pięknym mieście tym bardziej niebo przecierało się i na niebie pojawiło się słońce. Zwiedzaliśmy – Bazylika Katedralna – Brama Opatowska Podziemna Trasa Turystyczna , – Kościół św. Jakuba .
Po długim zwiedzaniu i zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Kurozwęk, gdzie znajduje się piękny Pałac a także jedna z nielicznych hodowli bizonów w Polsce. Oczywiście skorzystaliśmy z okazji zwiedzenia wszystkich atrakcji a całość zakończyło safari pomiędzy bizonami, gdzie z odległości kilku metrów mogliśmy w naturalnym otoczeniu obejrzeć życie tych zwierząt.