Wczoraj w Sali 207 w Budynku E-8 odbyło się podpisanie Umowy Społecznej. Niestety odbyło się ono w smutnej atmosferze, bowiem z różnych przyczyn przy podpisaniu Umowy Społecznej zabrakło przedstawicieli Zarządów Grupy Azoty S.A. i Grupy Azoty Puławy. Byli tylko przedstawiciele strony związkowej, którzy jednostronnie podpisali Umowę. Szkoda, bo wizyta przedstawicieli Zarządu byłaby na pewno miłym podsumowaniem prawie 2-letnich prac nad umową i pokazałaby, że Umowa Społeczna jest ważna dla wszystkich nie tylko dla liderów Związkowych, a także że jest aktem dobrej woli, która integruje Zarządy Spółek, załogę i związki zawodowe. Na szczęście dostaliśmy już informację, o podjęciu przez oba Zarządy stosownych uchwał w sprawie postanowień zawartych w Umowie Społecznej, za co serdecznie dziękujemy.
Myślę, że nasza inicjatywa o przystąpieniu do negocjacji Umowy Społecznej była dobra. Byliśmy autentycznym motorem napędowym w tych negocjacjach, także dzięki naszym kolegom w związku, którzy analizowali przebieg negocjacji i bardzo często niejednokrotnie podpowiadali nam w którym kierunku i jak prowadzić rozmowy.
Dziękuje wszystkim którzy w mniejszym czy większym stopniu zaangażowali się w powstanie tego dokumentu, który ma zabezpieczyć interesy pracowników naszej firmy.