Cześć i chwała bohaterom- relacja z obchodów 31 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego

gru 13, 2012 | MEDIA, Z zakładu

Jak co roku Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność była organizatorem obchodów wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Uroczystość odbyła się przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z 1981 w Zakładach Azotowych Puławy.  W uroczystościach wzięli udział między innymi przedstawiciele Zarządu ZAP w osobach Panów Wojciecha Kozaka i Zenona Pokojskiego, przedstawiciele lokalnych władz  wójtowie okolicznych gmin, Krzysztof Brzeziński gminy Puławy czy Gminy Janowiec Tadeusz Kocoń. Udział wzięli także przedstawiciele Urzędu Miasta Puławy i Starostwa Powiatowego a także uczniowie z klasy mundurowej działającej w ZS nr 3 w w Puławach, którzy pełnili podczas uroczystości wartę honorową.  Nie możemy także zapomnieć o uczestnikach tamtych wydarzeń, którzy pojawili się pod bramą nr 1 bardzo licznie i z łezką w oku wspominali mroczne wydarzenia z przed 31 lat.

Po przemówieniach uczestnicy złożyli wieńce i wspólną modlitwą uczcili pamięć tych którzy dziś nie mogli już z nami świętować kolejnej rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego.

.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy mimo przeraźliwego chłodu przybyli na uroczystość i uczcili pamięć i bohaterstwo patriotów, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Relacja Fotograficzna z obchodów