W obronie miejsc pracy

kwi 22, 2024 | Aktualnosci

10 maja jedziemy do Warszawy na protest przeciw Zielonemu Ładowi. Chcemy dbać o planetę, ale chcemy to robić mądrze.

Nikt rozsądny nie twierdzi, że palenie oponami w piecu jest dobre, nikt nie chce jeść żywności, nad produkcją której nikt nie panuje i po zjedzeniu której ludzie zaczynają świecić. Jednak nie zgadzamy się na szaleństwo niszczenia naszej gospodarki i naszych miejsc pracy.

Dbanie o naturę, oprócz ideologii i dogmatów, musi też opierać się na zdrowym rozsądku, konkurencyjności i innowacyjności. Rozwiązania ekologiczne muszą być rozsądne i uczciwe. Nie ma zgody na oszustwa polegające na tym, że ktoś wyprowadza produkcję do Chin, gdzie wszyscy mają ekologię w nosie i stamtąd ściąga komponenty do swojej europejskiej rzekomo ekologicznej produkcji. Zielony Ład jest szaleństwem ludzi oderwanych od rzeczywistości – musimy przerwać ten szaleńczy amok. Te regulacje muszą trafić do kosza.

Manifestacja 10 maja jest pierwszym krokiem, musimy pokazać decydentom jaka jest nasza wola. Kolejnym krokiem jest referendum w tej sprawie – musi się odbyć i musimy je wygrać.

Zapisy prowadzi Rada Oddziału NSZZ Solidarność Ziemia Puławska (Wojska Polskiego 1/31) pod numerem 81/ 886-44-90 w godzinach od 8 do 15 oraz Komisja Zakładowa przy GA ZAP (1000-lecia PP 13 – pasaż) pod numerem 81 565 29 55.

Jechać może każdy, wyjazd jest bezpłatny. Wyjazd 10 maja o godzinie 8.30 spod Starej Hali Sportowej w Puławach. Zapisy trwają do 6 maja.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 4 =