Azoty na strategicznej liście, rząd ich nie sprzeda

sie 5, 2014 | MEDIA

Grupa Azoty na liście spółek o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Ministerstwo Skarbu zapowiada, że nie sprzeda swojego pakietu większościowego w firmie. Media spekulowały, że przejęciem pakietu kontrolnego są zainteresowane spółki powiązane z Rosją.
Dziś z dokumentem ministra Karpińskiego zapoznała się Rada Ministrów. On sam podkreślił, że Grupa Azoty znalazła się na liście ze względu na skalę działalności, duży wpływ na gospodarkę i ogromne znaczenie dla rynku pracy. Dlatego państwo nie sprzeda swoich udziałów w firmie. “Dokumenty przygotowywane przez poprzednie rządy mówiły o prywatyzacji polskiej chemii. My postawiliśmy temu tamę” – powiedział minister skarbu.
Na rządowej liście strategicznych przedsiębiorstw znalazły się 22 państwowe firmy. Są na niej między innymi Polskie Radio i Telewizja Polska, a także Agencja Rozwoju Przemysłu, Lotos, KGHM, PGE, Orlen, PGNiG, PKO BP i PZU oraz zarządy portów morskich w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)