35 lat NSZZ Solidarność i Lubelskiego Lipca – wystawa plenerowa.

cze 22, 2015 | Aktualnosci

Region Środkowowschodni NSZZ ?Solidarność? i Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zapraszają na plenerową wystawę ( Plac Szopena pod Urzędem Miasta Puławy) , związaną z obchodami 35 rocznicy Lubelskiego Lipca. Wykorzystane w niej materiały pochodzą ze zbiorów Lubelskiego Oddziału IPN oraz Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ ?Solidarność? Cel jaki przyjęli organizatorzy to przybliżenie wydarzeń związanych ze strajkami na Lubelszczyźnie w lipcu 1980 roku, powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ?Solidarność? oraz przedstawienie, czym Związek zajmuje się współcześnie.

Podczas trwania ekspozycji w Puławach w dniach od 22 do 29 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00, będzie można dowiedzieć się, jak NSZZ Solidarność pomaga pracownikom, a także uzyskać pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa pracy. Oprócz tego w dniu 24 czerwca 2015 od godziny 11.00 do 14.00 będzie udostępnione stoisko IPN z materiałami dotyczącymi historii związku zawodowego i nie tylko. Natomiast w dniu 25 czerwca 2015 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 dyżur będzie pełnił radca prawny Zarządu Regionu specjalista z zakresu prawa pracy, który będzie udzielał darmowych porad prawnych, a w dniu 26 czerwca 2015 r. w godz. od 12.00 do 14.00, podobny dyżur będzie miał prawnik, specjalista od problemów upadłości konsumenckiej,u którego również będzie można uzyskać darmową poradę prawną. Oprócz Puław wyżej wspomniana wystawa będzie gościć jeszcze w 12 miastach powiatowych naszego regionu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

14 + 10 =