Puławskie Zakłady Azotowe w łączonej Grupie Azoty liderem niestety nie są, ale spotkanie związkowców ruchu ciągłego z całej już Grupy Azoty, zakończone sukcesem. Wczoraj ich przedstawiciele ustalili strategię “Równaj w Górę”. Odbyło się też spotkanie z prezesem Grupy Azoty, Jerzym Marciniakiem.

Są zapewnienia, że nie będzie zwolnień grupowych, a warunki pracy mają być dla wszystkich pracowników wszystkich Zakładów Grupy takie same. Choć ? póki warunków nie ma spisanych, to nie można mówić o kompletnej pewności. Tak mówił dziś na naszej antenie przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w puławskich Azotach, Sławomir Wręga.

PS.

Czytając informacje zawarte na stronie internetowej Związku Zawodowego Ruchu Ciągłego a także słuchając wypowiedzi jego lidera, postronnym obserwatorom może się wydawać, że lider tego Związku nie jest pracownikiem Zakładów Azotowych Puławy SA. Sam na jednym ze spotkań z Ministrami Baniakiem i Tamborskim przyznał że nie jest pracownikiem ZAP.

Pozostali związkowcy z Puław próbowali przekonać kolegę, że jednak się myli i jest zatrudniony w najlepszej w kraju i Europie firmie chemicznej ? Zakładach Azotowych Puławy SA. Widocznie jednak te argumenty nie trafiły do kolegi przewodniczącego, bowiem jak widać po ostatnich działaniach jego Związku działa on wyłącznie dla pracowników z Tarnowa.

Czy to pierwsza w tym zakładzie umowa śmieciowa specjalnie dla niego??