Relacja z obrad Kongresu Sekretariatu Przemysłu Chemicznego

paź 23, 2012 | Z kraju, Z zakładu

W dniach 17-18 października w Łukęcinie odbył się Kongres Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność. W obradach oprócz działaczy z ZA Romana Góry i Andrzeja Jacyny udział wzięli znamienici zaproszeni goście min. przewodniczący Komisji Krajowej  Piotr Duda, który w swoich wypowiedziach nawiązywał do prawidłowego kierunku działań Związku, dbałości o pracowników czy o wydłużeniu wieku emerytalnego.
Ważnym tematem obrad był także temat umów śmieciowych, najniższych wynagrodzeń. Przewodniczący Duda podkreślił, że celem związku powinno być aby najniższe wynagrodzenia było ? średniego wynagrodzenia w Polsce.

Kolejnym ważnym tematem poruszanym przez przewodniczącego Dudę był to temat związkowców mających ochronę związkową nie biorących udziału w działaniach związku.
Dla delegatów z Puław ważnym punktem obrad Kongresu Sekretariatu było wypracowanie i przyjęcie stanowisk mówiących o nowej grupie Kapitałowej Azoty, równorzędnych pozycji ZCH Police, ZA Tarnów i ZA Kędzierzyn Koźle a także zawarcie umowy społecznej nowej Grupy Kapitałowej AZOTY.

Relacja foto Kongresu