Co trzecia firma łamie prawa pracownika

sie 19, 2014 | Aktualnosci

Ankietowani pracownicy twierdzą, że przedsiębiorcy najczęściej nie płacą za nadgodziny i łamią przepisy BHP, informuje ?Rzeczpospolita?.

Z najnowszego barometru pracy opublikowanego przez Work Service wynika, że aż 36% pracowników zauważa łamanie prawa w swoich firmach.

Najczęstsze patologie w pracy to: nie płacenie pracownikom za nadgodziny (16%), nie przestrzeganie przepisów BHP (14%) i praca na czarno (8%). Najmniejszy problem stanowią opóźniania wypłat wynagrodzenia. 5 proc. firm spóźnia się z wypłatą dłużej niż dwa tygodnie, podaje ?Rzeczpospolita?.

W ubiegłym roku do Państwowej Inspekcji Pracy wpłynęła 44,1 tys. skarg na pracodawców. PIP uznał ponad 70 proc. za zasadne.

Źródło. Solidarność org.pl