Tak było na Komisji Sejmowej – warto obejrzeć

cze 7, 2023 | Aktualnosci

KLIKNIJ i SAM ZOBACZ – streszczenie poniżej
Do 14.13 Politycy – bla, bla bla, – Michał Krawczyk (Platforma) – boli go brak obecności Ministra MAP Jacka Sasina i to że Orlen chce przejąć Puławy – oj boli
Od 14.31 Wiceminister MAP Karol Rabenda
14.37 Prezes Tomasz Hinc
14.59 Dariusz Wieczorek (SLD) poseł z Polic – boli go wyjście Puław z Grypy, bo nie będzie kogo doić
15.06 Mirosława Nykiel (Platforma) – twierdzi że sprzedaż Puław – Orlenowi to działanie na szkodę spółki – serio
15.10 poseł Czerniak (SLD) – oburzony tym że Orlen chce nas przejąć i walczy o pozostawienie  nas w Grupie, oburza  go że Michał Moskal był w Puławach
15.17 znowu Michał Krawczyk – znowu boli go Orlen – oj boli – nie podoba mu się to
15.19 Jakub Kulesza (Wolnościowcy) bla, bla, bla – popiera elektrownię gazową, też mu się Orlen nie podoba, chciałby wygranej Platformy
15.30 poseł Leszek Kowalczyk (PiS) – krótko ruga Krawczyka, troszczy się o związkowców, zdrowe biznesowe podejście.
15.33 poseł Krzysztof Tchórzewski (PiS) – o potrzebie spokoju społecznego i porozumienia
15.46 i 40 sekund – Sławomir Kamiński (NSZZ Solidarność) – prosto, jasno, ostro, merytorycznie ocenił konsolidację, propozycję Orlenu, zaangażowanie polityków w sprawę – zamiecione
15.58 Sławomir Wręga ZZPRC – ględzi o swoich osobistych problemach, wspomina Jarczewskiego, bredzi o kostce brukowej przed Naczelną – która tak naprawdę jest ścieżką rowerową, gdyby się choć troszkę znał się na procedurach w GA ZAP, to by wiedział że przetarg na nią zgłosiły Inwestycje, a ogłosiły Zakupy  na jesieni 2022, a wykonanie odbyło się w 2023 – ale chłopa ta wiedza przerasta. Chwali się donosami do prokuratury i przyznaje że nie ma pojęcia jak ma wyglądać “nacjonalizacja” w wykonaniu ZZPRC – czyli to pic na wodę i gra na czas dla Tarnowa.
16.07 Andrzej Remisiewcz – polski patriota – warto posłuchać
16.18 Wiceminister MAP Karol Rabenda
16.27 Adam Kania ZZIiT – te kocopoły trudno streścić – węszy spiski
16.30 Anna Czarnecka KADRA – jak wyżej – cytuje sama siebie – smuci się że nikt z nią nie gada
16.35 Renata Wyskwar ZZIiT – jak wyżej – ukradła wszystkim 4 minuty życia
16.39 Ziejewski Zbigniew (PSL) – POSEŁ chwali się że kupuje nawozy z krajów arabskich – Kuwejtu i ubolewa że jest źle – no …. mać – nawet nie podejrzewa że mogą być ruskie – no taki gapcio
16.49 Renata Wyskwar ZZIiT – tym razem cytuje innych – troszkę lepiej
16.50 Adam Duda OPZZ – został upomniany za prostackie i wulgarne wypowiedzi
16.51 Prezes Tomasz Hinc

17.12 Hubert Jarosz ZZPRC – obnażył myślenie ZZPRC cyt.: możemy zostać w tej Grupie! I wszystko w temacie.

Wybór jest prosty:

albo Załoga w wyborach do Rady Pracowników poprze plan NSZZ Solidarność i wtedy wyjdziemy z Grupy na własnych warunkach,

albo poprze: Wonga, OPZZ, Kadrę, ZZIiT,

a wtedy zostaniemy w Grupie, albo wyjdziemy z niej na warunkach ORLEN-u.