Nie dla Tarnowa Tak dla Puław- akcja trwa nadal

wrz 4, 2012 | MEDIA, Z kraju

NIE DLA TARNOWA TAK DLA PUŁAW!- takimi transparentami związkowcy witali dziś (4 września) gości XII. Forum Ekonomicznego w Krynicy. ? Niech świat biznesu i polityki w końcu zauważy, że nasz kraj jest wyprzedawany ? mówili, gdy kilkaset metrów dalej przemawiał prezydent Bronisław Komorowski.

Grupka kilkunastu związkowców z Zakładów Azotowych Puławy protestowała przeciwko planom połączenia ich firmy z Grupą Tarnów. Transparenty rozłożyli przed wejściem na krynicki deptak, które na czas Forum otwarte było tylko dla akredytowanych gości. Nie mieli więc najmniejszych szans, żeby podejść do któregoś z polityków. Ich uwagi jednak protestujący nie przyciągnęli. ? Przynajmniej dziennikarze nas dostrzegają ? pocieszali się.
Związkowcom z Solidarności chodzi o plany konsolidacji Zakładów Azotowych w Tarnowie i w Puławach.
Znajdujące się w dobrej kondycji finansowej Puławy będą ?kołem ratunkowym? dla Tarnowa. Nie chcemy, żeby konsolidacja przebiegała w takiej formie. To Puławy powinny być liderem przekształceń. Obawiamy się, ze rozwój firm może zostać zastopowany. Gdzie o tym nie mówić głośno jak tu, w Krynicy , w obecności najważniejszych polityków i biznesmenów z kraju i zagranicy. Nie mamy szans przy takim lobbowaniu dla Tarnowa ? powiedział w rozmowie Marian Król, jeden z organizatorów protestu.
Związkowcy chłodzili się wodą mineralną, rozdawali ulotki przechodniom, a nielicznych, tych, którzy zgodzili się z nimi przez chwilę porozmawiać przekonywali do swoich racji.

Źródło. sadeczanin.info