Negocjacje płacowe 25 sierpnia

sie 26, 2021 | Aktualnosci

Pierwsze spotkanie negocjacyjne wskaźnika wzrostu wynagrodzeń było  nieefektywne i niestety zawierało elementy komediowe. Zarząd przedstawił swoje propozycje i wyliczenia wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, jaki rzekomo jest wykonany w 2021 roku oraz  swoją propozycję podwyżek.

W skrócie polega ona na tym, że fundusz płac ma wzrosnąć o 3,5 % i  ma być wyrównany dla pracowników od stycznia.

NSZZ Solidarność podtrzymała uzgodnioną w ramach strony społecznej FPS propozycję kliknij

W celu usystematyzowania i ujednolicenia wiedzy, pojęć i faktów, dotyczących wysokości wskaźnika i podwyżek – wysłaliśmy do zarządu zapytanie (poniżej).

Element komediowy polegał na tym że przedstawiciel ZZPRC (Pan Wręga przy żółtym stoliku) prowadził negocjacje ze schodów przed Ministerstwem Aktywów Państwowych z których został przegoniony razem z pozostałymi „manifestantami”, chwilę po zakończeniu spotkania które trwało raptem godzinę.

Naszym zdaniem negocjowanie wskaźnika wzrostu wynagrodzeń to poważna sprawa i robienie z tego happeningu nie jest najskuteczniejszym sposobem na sukces.

Źródło zdjęcia: strona internetowa zzprc.pulawy.pl (na zdjęciu Sławomir Wręga – Przewodniczący ZZPRC)

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

7 + 7 =