Ministrze przyjedź do Azotów- czyli media piszą o wczorajszej akcji

sie 9, 2012 | MEDIA

Politycy, przedstawiciele związków oraz sami pracownicy zebrali się dziś w okolicy Zakładów Azotowych ?Puławy”, aby wspólnie zaprotestować przeciwko słabszej pozycji firmy w procesie łączenia z Azotami ?Tarnów”.

Przybyli tam na zaproszenie telewizji Trwam, która nagrywała w Puławach program ?Po stronie prawdy”.

? Zakłady Azotowe ?Puławy” stać na to aby działały samodzielnie albo były liderem konsolidacji ? mówił Janusz Grobel, prezydent miasta.

Uczestnicy programu zarzucali, że minister skarbu Mikołaj Budzanowski w chwili rozmów na temat łączenia polskich spółek chemicznych nie przyjechał nawet do Puław. ? Mamy ministra, który jest gospodarzem, ale nigdy w Puławach nie był. Nawet nie wyobraża sobie jakie te zakłady wyglądają i funkcjonują ? stwierdził Dariusz Malinowski, członek Rady Pracowników ZA ?Puławy”.

? Jedziemy teraz do pana ministra aby powiedzieć mu, że nie zgadzamy się na żaden ruch, który będzie krzywdzący dla spółki. Brakuje mi tej walce o Zakłady Azotowe zarządu. Teraz zarząd milczy ? powiedziała posłanka Małgorzata Sadurska (PiS).

Całą sytuacją wokół spółki zaniepokojeni są przede wszystkim mieszkańcy. W puławskich zakładach pracuje ponad 3 tys. osób, wszyscy boją się utraty swojego stanowiska pracy. – Zdają sobie sprawę, że to jest ich życie. Rządzący w ogóle nie interesują się tą sprawą. Posłowie z koalicji rządzącej na wszelki wypadek ?wyłączyli telefony”, a przecież znaczna część mieszkańców głosowała na nich – mówi Halina Jarząbek, puławska radna PiS.

– Mamy świadomość, że zakłady mogą zostać przejęte przez rosyjski Acron, bo tak naprawdę nie wiemy ile skupionych akcji ?Puław” ma rosyjska spółka. W tym momencie to jest walka o całą Polskę – podsumowuje Małgorzata Sadurska.

Źródło. www.mm.pulawy.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

15 + 7 =