Ideał sięgnął bruku

lut 8, 2021 | Aktualnosci

Tekst na stronie ZZPRC dotyczący kolejnych etapów walki o stażowe można: albo obśmiać, albo obnażyć.

Obśmianie jest o wiele łatwiejsze, niż pisanie długiego merytorycznego tekstu. Ba – wstawienie jakiegoś memu z cyklu: „Sławomir, obudź się – ……. się” z całą pewnością wywołałoby spektakularny efekt.

Jednak naszym zdaniem Załoga ZAP zasługuje na to, aby obnażyć hipokryzję autor-a(ów), żeby to uczynić wystarczy odpowiedzieć uczciwie na kilka pytań:

Czy umowy społeczne zawarte przy konsolidacji regulują, w jakikolwiek sposób, tryb postepowania przy sporach zbiorowych lub negocjacjach płacowych?

Czy GA Tarnów, który jest strona powyższych umów, ma jakikolwiek wpływ na negocjowanie sporów zbiorowych lub funduszu płac w Puławach?

Czy GA Tarnów, gdyby nawet miał wpływ na negocjacje, będzie wolał wypłacić z Puław dywidendę, czy stażowe pracownikom ZA Puław?

Czy Wojewoda i Marszałek mają wpływ na Zarząd Grupy Azoty Puławy?

Posłowie jakiej formacji politycznej przyjadą na zaproszenie ZZPRC, który jest członkiem lewicowej centrali związkowej?

Czy posłowie którzy przyjmą zaproszenie ZZPRC będą mieli realny wpływ na Zarząd GA ZAP S.A.?

Czy organizowanie pikiet pod przed kancelarią premiera, ministerstwami, sejmem i siedzibą Prawa i Sprawiedliwości – ma sprawić, że posłowie rządzącej koalicji będą stronnikami ZZPRC?

Czy informacja o chęci odwołania Przewodniczącego NSZZ Solidarności z funkcji członka Rady Nadzorczej ma pomóc w budowaniu wspólnej koalicji do walki o przywrócenie strażowego?

Jeśli ktoś odpowie na te pytania i połączy kopki, to wyjdzie mu jasny obraz tego o co chodzi.  A chodzi (o czym każdy inteligentny człowiek wie) o doprowadzanie do kolejnych wyborów do Rady Nadzorczej.

Szkoda, że zamiast rozwiązywaniem realnych problemów takich jak: marnotrawienie pieniędzy na zimowe remonty, niedziałające instalacje, zagrożenie życia pracowników produkcji (poprzez niedopilnowanie właściwych procedur), co w sposób realny powoduje że jest mniej kasy na podwyżki, zajmujemy się leczeniem frustracji wyborczych jednego człowieka.

A może zamiast robić g…. burzę, przed sejmem, warto znaleźć czas na negocjacje nad zmianą taryfikatora – bo od października jakoś się nie składa ☹ ?

Dla przypomnienia kilka faktów o stażowym kliknij