Puławy chcą wypłacić 5,24 zł dywidendy na akcję

paź 22, 2012 | Z zakładu

Zakłady Azotowe Puławy zaproponowały za rok obrotowy 2011/12 przeznaczenie na dywidendę 100,2 mln zł, co daje 5,24 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.

Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 27 grudnia, a jej wypłata miałaby nastąpić 15 stycznia

Za poprzedni rok obrotowy Puławy wypłaciły prawie 70 mln zł, czyli 3,66 zł dywidendy na akcję.

Zysk netto Puław w roku obrotowym 2011/12 wyniósł 596 mln zł. Rok wcześniej zysk netto spółki sięgnął 226 mln zł.

Źródło. wnp.pl