Obniżenie wieku emerytalnego – pierwszy krok wykonany

lis 4, 2016 | Aktualnosci

Komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Projekt skierował do sejmu prezydent Andrzej Duda.

Projekt przewiduje obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Nie zawiera jednak postulatu NSZZ Solidarność o uwzględnieniu w ustawie stażu pracy i możliwości przechodzeniu na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn.
Andrzej Duda, ubiegając się o stanowisko prezydenta, przyrzekł „Solidarności” uwzględnienie stażu pracy w projekcie reformy systemu emerytalnego.
Za przyjęciem projektu głosowało 20 posłów, 4 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

Źródło. tysol.pl