Na Węgrzech zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia

sie 25, 2016 | Aktualnosci

Złożenie podpisów to dopiero początek prac. Jesteśmy otwarci na dyskusję – mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W audycji uczestniczył również Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Projekt zakłada, że niektóre sklepy będą mogły prowadzić działalność w niedzielę. To będą przede wszystkim placówki o małej powierzchni, prowadzone przez samych przedsiębiorców, a także te, które są niezbędne, jak chociażby stacje benzynowe czy drobny handel wyjaśniał rzecznik NSZZ “Solidarność”. Lewandowski przywołał również efekty podobnej reformy w innych krajach. Na Węgrzech np. zakaz handlu w niedzielę doprowadził do wzrostu zatrudnienia i obrotów dodał.

Źródło. solidarnosc.org.pl