Acron już nie chce Azotów ?

sie 12, 2016 | Aktualnosci

Rosyjski potentat bada możliwość sprzedaży akcji producenta nawozów. Kupić je mogą resort skarbu, państwowa spółka lub inwestorzy giełdowi

— Emisariusze, wysyłający sygnały o potencjalnym zainteresowaniu sprzedażą Azotów, pojawiają się w pobliżu resortu skarbu — mówi jeden z naszych informatorów. O zbliżającym się wyjściu Acronu z Azotów mówi się na rynku od początku roku, ale ruchy rosyjskiego potentata stały się bardziej intensywne w ostatnich dwóch miesiącach, po wpisaniu producenta nawozów na listę spółek o strategicznym znaczeniu. Wydane w czerwcu rozporządzenie umożliwia ministrowi skarbu zablokowanie wejścia kapitałowego podmiotów trzecich do akcjonariatu Azotów. To silna broń. Podczas przesilenia na linii Acron — skarb państwa, w połowie 2014 r., gdy Rosjanie przekroczyli 20 proc. w kapitale Azotów (i mieli apetyt na miejsce w radzie nadzorczej oraz kontrolowanie finansów spółki), rząd dał wyraźny sygnał, że na więcej nie pozwoli. Odpowiedzią była wizyta bankierów Raiffeisena z ofertą pakietu należącego do Acronu. Minister nie chciał jednak dać Rosjanom dużo zarobić i do transakcji nie doszło. Obniżka kursu akcji Azotów w ostatnich miesiącach czyni porozumienie cenowe bardziej realnym.

Źródło. Puls Biznesu

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 5 =