Duda chce obalić rząd. Strajk generalny jest przesądzony

mar 9, 2013 | Z kraju

Strajk generalny związkowców z Piotrem Dudą na czele jest już przesądzony – uważa wicepremier Janusz Piechociński. – Cele polityczne szefa NSZZ “Solidarność” są wyraźne, on chce obalenia tego rządu – mówił w RMF FM.
– Na ostatniej wspólnej konferencji z Jarosławem Kaczyńskim obserwowaliśmy starego i nowego lidera prawicy. To było symboliczne. Piotr Duda zaktywizuje się zwłaszcza teraz, po upadku misji prof. Glińskiego. Apeluję tylko do związkowców, żeby strajki nie podcinały gałęzi, na której siedzą tysiące pracowników polskich firm – mówi szef PSL.

– Widać wyraźnie, że część działaczy związkowych ma także chęć w większym niż dotąd stopniu uczestniczyć w polityce. Przypomnę, że Piotr Duda wygrał z panem przewodniczącym Śniadkiem, mówiąc, że “będziemy dystansować się od bieżącej polityki”, a w praktyce jest to trochę coś innego. Nie jest najlepszym mechanizmem w obronie miejsc pracy wzywać do strajku generalnego – dodał.

Piechociński ujawnił też, że jest już kandydatura PSL na wiceministra finansów, ale o nazwisku nie mówi. – Sprawa jest już uzgodniona, ale nie śpieszymy się, to nie łapanie pcheł. Kandydatura PSL jest teraz przesiewana przez służby, które przeglądają życiorys kandydata – mówi wicepremier.

Zapowiedział też dobre informacje ws. tyskiego Fiata. – Inwestor z Azji, który zainwestuje w Fiata? Ja pracuję bez krzyku. Proszę nie naciskać na mnie w tej sprawie. Do końca tego roku będą dobre informacje dla rynku motoryzacyjnego. Możliwa jest produkcja w Polsce nowego rodzaju silników – dodaje.

Źródło. RMF.FM