ZUZP zostaje, ale nie cały

paź 18, 2024 | Aktualnosci

Po długich i pełnych zwrotów akcji negocjacjach udało się podpisać porozumienie zawieszające cześć zapisów naszego układu zbiorowego. Wszystko w tych negocjacjach było: wstawanie od stołu, propozycje które były dobre a za chwilę okazywały się całkowicie do bani. Musimy jednak pamiętać, że negocjacje przebiegają w określonych realiach ruski nawóz napływa do naszego kraju jak nigdy dotąd, gaz nie chce tanieć a Chińczycy w zmowie z hitlerowcami przywożą do Europy melaminę i kaprolaktam.

Naszym celem było maksymalne ochronienie pracowników i zawieszenie takich zapisów które dotyczą ogółu a nie wąskiej grupy pracowników czy jednostek. Czy wszyscy będą zadowoleni? Pewnie nie. Na tym polega jednak ciężar brania na siebie odpowiedzialności i to zarówno po stronie związkowej jak i  zarządu. Mamy wrażenie, że obie strony nabrały do siebie szacunku i respektu.

Za ewidentny sukces należy uznać fakt, że podpisanie porozumienia kończy procedurę wypowiadania całego układu zbiorowego.

Warto podkreślić, że to przedstawiciele NSZZ byli najbardziej kreatywni w rozwiązywaniu problemów i szukaniu sposobów na rozwiązanie węzłów gordyjskich.

Szczegóły uzgodnień przedstawimy już niedługo w formie Q&A na YT (pytań i odpowiedzi) prosimy o nadsyłanie pytań na adres lub telefonowanie z nimi do Komisji Zakładowej.