Wyjazd do teatru

wrz 18, 2017 | Aktualnosci

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność informuje, że organizuje wyjazd do Teatru Powszechnego w Radomiu na komedię “Szalone nożyczki”.

Wyjazd odbędzie się w dniu 20 października 2017r. (piątek) o godz. 16:00. Koszt wyjazdu dla członków związku to 40 zł a dla sympatyków 60 zł. Zapisy w Biurze Komisji Międzyzakładowej.

„Szalone nożyczki” to tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej “z niespodzianką”, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo…

Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od… publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa…

Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka.

“Szalone nożyczki” zostały wpisane do księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej grane przedstawienie (z wyjątkiem musicali) w Stanach Zjednoczonych – spektakl nie schodzi z afiszy już od ponad 30 lat.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

9 + 14 =