Wspólne stanowisko w sprawie Nagrody

lip 10, 2024 | Aktualnosci

Podpisaliśmy, wspólne pismo dotyczące Nagrody na Dzień Chemika. Podpisaliśmy, choć my mieliśmy inny pomysł. Podpisaliśmy, choć nasz pomysł w wewnętrznych konsultacjach zyskał większe poparcie. Podpisaliśmy, bo uważamy że zgoda jest ważniejsza – czasem nawet niż posiadanie racji.

Po pierwsze uważamy że propozycje Zarządu to stawianie nas przed wyborem które ucho mamy sobie obciąć. Naszym zadaniem nie musimy ulegać takiemu dyktatowi i powinniśmy przedstawić swoją propozycję.

Nasza propozycja brzmiała tak: do 5 grupy (włącznie) wypłata 100% już, a powyżej 5 grupy wypłata w 3 ratach.

Przypominamy, że koszty pracownicze stanowią do 10% kosztów naszego przedsiębiorstwa, próba oszczędzania na Pracownikach spowoduje odejście tych najbardziej kluczowych (przykładem są masowe odejścia maszynistów z PKP Cargo) i żaden sposób nie wpłynie na naszą kondycję finansową. Nawet gdybyśmy jako cała Załoga pracowali 30 lat za darmo to i tak nie spłacimy długu Grupy więc to nie jest lekarstwo na problemy.