Spotkanie z zarządem 28.11

lis 8, 2022 | Aktualnosci

Wyznaczenie terminu na 28 listopada naszym zdaniem świadczy o tym że zarząd:

  • błędnie diagnozuje aktualną sytuację,

  • ignoruje nasze pismo z 26 października,

  • chce  połączyć przyjemne z pożytecznym i obwieścić wesołą nowinę, że na Święta Bożego Narodzenia zaskoczy nas pieniędzmi.

Dwa pierwsze punkty są dla nas motywacją na wyjazd 17 listopada, mamy nadzieję ( graniczącą z pewnością), że nasz przekaz dotrze do Pana Wicepremiera Sasina. Każdy członek NSZZ może mieć w tym swój wkład, biorąc udział w konkursie KLIKNIJ 

Ten trzeci fakt będzie oczywiście bardzo miły, ale NSZZ Solidarność wnioskowała o wypłatę nagrody za rekordowe wyniki i pracę w pandemii.

Na wniosek o hojną wypłatę na Święta przyjdzie czas. Łączenie tych tematów jest niewłaściwe.

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 3 =