Solidarność nie odpuszcza

lip 21, 2012 | MEDIA, Ze Związku

Solidarność? nie odpuszcza i zapowiada kolejne pikiety przed biurami polityków, którzy głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego do 67 roku życia.

Dwa miesiące temu związkowcy z "Solidarności" pikietowali przeciwko reformie emerytalnej w Lublinie
W poniedziałek związkowcy zjawią się przed biurami posłów: Włodzimierza Karpińskiego (PO) w Puławach, Stanisława Żmijana (PO) w Radzyniu Podlaskim, Cezarego Kucharskiego (PO) oraz Zofii Popiołek i Michała Kabacińskiego (oboje z RP) w Łukowie. Przygotowali też niespodzianki ? “upominki? dla odwiedzonych polityków.

? Żyjemy sprawą od początku roku, a rząd chciałby ją zamieść pod dywan. Serwują społeczeństwu tematy zastępcze. Sprawa wieku emerytalnego czy płacy minimalnej to być, albo nie być dla Polski ? mówił wczoraj dziennikarzom Marian Król, szef lubelskiej “S?.

? Nie ma polityki prorozwojowej, są za to zachęty i bodźce do szukania szans i perspektyw za granicą. Chcemy z rządem rozmawiać, ale nie mamy wiarygodnego partnera.

Źródło. Dziennik Wschodni

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

5 + 6 =