Solidarność domaga się od rządu ochrony interesów branży chemicznej

lut 28, 2024 | Aktualnosci

Rada Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność” w stanowisku skierowanym do ministra rozwoju i technologii zawnioskowała o podjęcie wszelkich działań mających na celu ochronę przemysłu chemicznego.

Sytuacja producentów branży chemicznej dramatycznie pogorszyła się i niepokojące są również prognozy na 2024 rok. Zdaniem Rady KSPCh NSZZ „Solidarność” polityka środowiskowa UE (rosnące ceny uprawnień C02), wysokie ceny mediów, tj. gazu, prądu i węgla, są przyczyną nierentowności obecnej oferty produktowej polskich producentów, co skutkuje brakiem możliwości konkurowania cenowo z produktami spoza Unii Europejskiej.

Cały tekst KLIKNIJ 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

2 + 8 =