Równaj w górę …………

sty 31, 2013 | Aktualnosci

Puławskie Zakłady Azotowe w łączonej Grupie Azoty liderem niestety nie są, ale spotkanie związkowców ruchu ciągłego z całej już Grupy Azoty, zakończone sukcesem. Wczoraj ich przedstawiciele ustalili strategię “Równaj w Górę”. Odbyło się też spotkanie z prezesem Grupy Azoty, Jerzym Marciniakiem.

Są zapewnienia, że nie będzie zwolnień grupowych, a warunki pracy mają być dla wszystkich pracowników wszystkich Zakładów Grupy takie same. Choć ? póki warunków nie ma spisanych, to nie można mówić o kompletnej pewności. Tak mówił dziś na naszej antenie przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w puławskich Azotach, Sławomir Wręga.

PS.

Czytając informacje zawarte na stronie internetowej Związku Zawodowego Ruchu Ciągłego a także słuchając wypowiedzi jego lidera, postronnym obserwatorom może się wydawać, że lider tego Związku nie jest pracownikiem Zakładów Azotowych Puławy SA. Sam na jednym ze spotkań z Ministrami Baniakiem i Tamborskim przyznał że nie jest pracownikiem ZAP.

Pozostali związkowcy z Puław próbowali przekonać kolegę, że jednak się myli i jest zatrudniony w najlepszej w kraju i Europie firmie chemicznej ? Zakładach Azotowych Puławy SA. Widocznie jednak te argumenty nie trafiły do kolegi przewodniczącego, bowiem jak widać po ostatnich działaniach jego Związku działa on wyłącznie dla pracowników z Tarnowa.

Czy to pierwsza w tym zakładzie umowa śmieciowa specjalnie dla niego??

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

6 + 15 =