Raport z negocjacji

cze 15, 2022 | Aktualnosci

Pan Wręga wjechał z buta na negocjacje i zaczął tradycyjnie wszystkich obrażać, zdziwienie może budzić jedynie fakt że nie biegał wokół z taczką, może dlatego że nie było negocjatora Goldsztejna i nie miał kto Panu Wrędze robić zdjęć.

Pan Kruk wyrecytował to co wykuł na blaszkę jeszcze przed negocjacjami – czyli nic nowego. Jego głównym celem jest doprowadzenie do sporu zbiorowego. A tak na marginesie, co się dzieje z tym sporem, co to rzekomo jest i nawet było jakieś referendum? Kruk i Wręga twierdzili że jest już w fazie strajkowej.

Negocjator Skwarek siadł po stronie związków zawodowych, choć nikt go tam nie zapraszał. Wszyscy pamiętają jak traktował ludzi niezrzeszonych w ZZPRC przez ostanie 6 lat. Czemu zmienia front – odpowiedź poniżej.

Reszta stabilnie i bez rewelacji – choć zawzięta rywalizacja pomiędzy Panem Dudą i Panią przewodniczącą ZZIiT, w ich własnej dyscyplinie, budzi coraz większe emocje. Idą łeb w łeb.

Czemu służy i w co gra ZZPRC jasno wyjaśniliśmy tu KLIKNIJ. Nie chodzi wcale o dobro Załogi – prawda jest dużo bardziej prozaiczna i smutna.

Stanowisko Zarządu jest niezmienne, trzeba więc koniecznie sprawić aby negocjacje wróciły na właściwy tor.

 Pierwszym i najważniejszym punktem jest utrzymanie powagi negocjacji, czyli zaprzestanie pajacowania przez ZZPRC i kompromitowania związkowców, a szerzej pracowników, przez niektórych uczestników negocjacji poprzez ich brak kompetencji. Powyższe dotyczy też obsługi prawnej pracodawcy – która musi zdecydować czy: robiła nas i pracodawcę w …… twierdząc że nie można negocjować zmian w taryfikatorze – czy może mało się zna, na tym za co de facto wszyscy płacimy im ogromne apanaże.

Prowadzimy rozmowy dotyczące przywrócenia dialogu – jeśli przyniosą skutek pojawi się światełko w tunelu.

Celem NSZZ jest uzyskanie jak największej podwyżki dla Załogi, a szczególnie tych którzy najbardziej odczuwają skutki galopującej inflacji. Sposobów na to jest wiele, potrzeba; kultury, powagi, dobrej woli, uczciwych intencji – wszystkich uczestników sporu. Brak kultury i elementarnej wiedzy, bardzo szkodzą.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

12 + 6 =