Premier rusza w Polskę!

wrz 25, 2013 | MEDIA

Pomnik Donalda Tuska rozpoczyna tournee po Polsce. Wyjeżdża z Regionu Mazowsze NSZZ “Solidarność” i dziś będzie w Bydgoszczy.

Dziś, 25 września od godz.15.00 Region Bydgoski NSZZ “Solidarność” organizuje happening. W programie akcji ?APEL POLEGŁYCH OBIETNIC Premiera Donalda Tuska?, czyli m.in.: wjazd ?Tuskobusa? na Stary Rynek, przywitanie ?Drużyny Nieudaczników Premiera, laudacja ku czci wodza i jego partii, prezentacja obietnic Premiera Tuska, pozdrowienia dla Weteranów Walki i Pracy Naszych Budowniczych ?S5?, wrzucanie niezrealizowanych obietnic do ?urny?, Hydepark ? mikrofon dla wszystkich niezadowolonych, złożenie kwiatów pod pomnikiem Wielkiego Wodza, wyjazd Wodza oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.

Pomnik Donalda Tuska pierwszy raz został odsłonięty w Warszawie 13 września przez Piotra Dudę, Jana Guza oraz Tadeusza Chwałkę podczas happeningu przed Sejmem. Donald Tusk na pomniku przedstawiony jest w peruwiańskiej czapce z piłką pod pachą. Po figurą znajduje się napis: “Premierowi naród”.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

4 + 9 =