Podwyżki, Zarząd, gleba 😉

kwi 6, 2023 | Aktualnosci

Spotkanie z Zarządem w sprawie podwyżek płac – 6 kwietnia 2023 roku.

Spotkanie było z serii tych wartościowych.  Pan Wręga został sprowadzony do parteru w pierwszym zdaniu i został na podłodze już do końca.

Trudno się spodziewać innej reakcji Zarządu. Wonga po zorganizowaniu wiecu wyborczego dla PO i PSL we wtorek, chciał przyjść we czwartek i dostać oklaski,  a dostał on i jego menażeria srogi oklep.

Zarząd zadeklarował że: nie będzie zwolnień i obniżek pensji – Targowica zaczęła bić brawa (autentyk)  po tych słowach (ten odruch wazeliniarstwa jest u nich silnie zakorzeniony).

Szkoda że nie zapytali – JAK DŁUGO? Rok, dwa, nigdy, czy do wyborów?

 NSZZ Solidarność – pyta: Jak długo nie będzie zwolnień i obniżek płac?

Zarząd twierdzi że:   do podwyżek wrócimy jak się poprawi sytuacja. Ale każdy związek ma możliwość wystosowania już teraz swoich oczekiwań.

NSZZ przypomina o niektórych swoich oczekiwaniach:

– przygotowanie i przedstawienie nam programu wyjścia z obecnych problemów a nie przejadania zapasów,

– rozliczenia osób odpowiedzialnych za trwonienie pieniędzy na KAPRO i nie tylko,

– rozliczenia sprawy patentów,

– likwidacji albańskiego wydziału handlu,

– wypracowania uczciwego systemu awansów i oceniania,

– natychmiastowego przystąpienia do prac nad zmianami w taryfikatorze

– przedstawienia  informacji czy Wonga i Targowica oddały kasę za nieistniejących członków?

Liczymy na pilne i merytoryczne podejście Zarządu do naszych oczekiwań, bo cierpliwość NSZZ ,tak jak wszystko, ma swoje granice.

Oczywiście nie obyło się od tematów najważniejszych dla Wonga i Targowicy – czyli plotek: kto z kim i dlaczego – tym razem chodziło o nowego Dyrektora Rozwoju. Czuć było nostalgię za tym który się nagle rozchorował – widać patenty nie idą tak jak dawniej? Co ciekawe o sekretarkę w OPZZ nie pytał.

PS.

Widok Wonga, człowieka który od 30 lat jest na lekkim chlebku związkowym i przez lata pobierał zawyżoną o kilka tysięcy pensję, z transparentem: TŁUSTE KOTY DO ROBOTY – bezcenny,

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

1 + 11 =