Nie dla Tarnowa Tak dla Puław- akcja trwa nadal

wrz 4, 2012 | MEDIA, Z kraju

NIE DLA TARNOWA TAK DLA PUŁAW!- takimi transparentami związkowcy witali dziś (4 września) gości XII. Forum Ekonomicznego w Krynicy. ? Niech świat biznesu i polityki w końcu zauważy, że nasz kraj jest wyprzedawany ? mówili, gdy kilkaset metrów dalej przemawiał prezydent Bronisław Komorowski.

Grupka kilkunastu związkowców z Zakładów Azotowych Puławy protestowała przeciwko planom połączenia ich firmy z Grupą Tarnów. Transparenty rozłożyli przed wejściem na krynicki deptak, które na czas Forum otwarte było tylko dla akredytowanych gości. Nie mieli więc najmniejszych szans, żeby podejść do któregoś z polityków. Ich uwagi jednak protestujący nie przyciągnęli. ? Przynajmniej dziennikarze nas dostrzegają ? pocieszali się.
Związkowcom z Solidarności chodzi o plany konsolidacji Zakładów Azotowych w Tarnowie i w Puławach.
Znajdujące się w dobrej kondycji finansowej Puławy będą ?kołem ratunkowym? dla Tarnowa. Nie chcemy, żeby konsolidacja przebiegała w takiej formie. To Puławy powinny być liderem przekształceń. Obawiamy się, ze rozwój firm może zostać zastopowany. Gdzie o tym nie mówić głośno jak tu, w Krynicy , w obecności najważniejszych polityków i biznesmenów z kraju i zagranicy. Nie mamy szans przy takim lobbowaniu dla Tarnowa ? powiedział w rozmowie Marian Król, jeden z organizatorów protestu.
Związkowcy chłodzili się wodą mineralną, rozdawali ulotki przechodniom, a nielicznych, tych, którzy zgodzili się z nimi przez chwilę porozmawiać przekonywali do swoich racji.

 

Źródło. sadeczanin.info

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

12 + 6 =