Media o naszym proteście

wrz 4, 2012 | MEDIA

Grupka kilkunastu związkowców z Zakładów Azotowych Puławy protestowała przeciwko planom połączenia ich firmy z Grupą Tarnów.

Związkowcy protestowali przed wejściem do budynku teatru w Tarnowie, gdzie odbywała się konferencja poświęcona m.in. branży chemicznej. Rozdawali ulotki, przekonywali uczestników spotkania do swoich racji.

Czego obawiają się związkowcy z Puław?

Uważają, że znajdujące się w dobrej kondycji finansowej Puławy będą ?kołem ratunkowym? dla Tarnowa (także znajdują się w dobrej sytuacji finansowej).
Uważają, ze to Puławy powinny być liderem konsolidacji.

Nie chcemy konsolidacji w tej formie. Uważamy, że to Puławy powinny być liderem przekształceń. Obawiamy się, ze rozwój firm może zostać zastopowany ? powiedział nam szef Solidarności w Puławach Andrzej Jacyna.

Po około kwadransie rozdawania ulotek, związkowcy zakończyli protest.

 

 • RELACJA FOTOGRAFICZNA Z PIKIETY W Tarnowie
 • Źródło. wnp.pl/tarnow.naszemiasto.pl/własne

   

  Statut organizacji

  Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

  Kontakt z nami

  6 + 6 =