HOT NEWS

paź 18, 2022 | Aktualnosci

Mamy niepotwierdzoną informację, ze źródła które do tej pory się nie myliło, że Tarnów konsultuje z Wongą możliwość wprowadzenia 60 % postojowego na melaminie i kopro.

Ma to obniżyć koszty produkcji nawozów. Tłumaczyłoby to nagłe i niespotykane zainteresowanie Wonga losem pracowników, na tych wydziałach.  Jak zwykle krzyczy jedno, a pod stolikiem robi drugie.  Targowica oczywiście karnie stoi przy swoim wodzu i czeka na rozkazy. Wszystko rozegra się w najbliższych dniach.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 7 =