Definitywnie – zaje…. nie będzie

cze 24, 2024 | Aktualnosci

Po dwóch tygodniach od zmiany Zarządu miały być podwyżki o 1500 złotych. Wszystkie instalacje miały ruszyć, a marże miały poszybować w górę.

Tymczasem mamy próbę zawieszenia części układu zbiorowego, co jest ewidentną przygrywką do jego wypowiedzenia. Zaraz będzie hasło: związki zawodowe nie chcą ratować firmy – to dla jej dobra musimy wypowiedzieć cały układ. Będą też zwolnienie grupowe (choć wszyscy temu zaprzeczają – właśnie dlatego, że tak gorąco zaprzeczają – jest pewność że będą). A na końcu tej tragedii będzie tak jak mówiła NSZZ: przyjdzie prywaciarz i weźmie nas za psi grosz.

Zarząd chce zawieszać układ zbiorowy? Pytanie ile to da pieniędzy? Nas bardziej interesuje: rentowność melaminy, ile kasy idzie za jaskółkę – bo pewno więcej niż oszczędności na Załodze. Kiedy ruszy kapro i czy jest zakontraktowane na kilka lat do przodu.

Najłatwiej oszczędzać a ludziach trudniej spełniać obietnice.

Oczywiście trzeba pamiętać kto walczył o taką rzeczywistość – pamiętamy jak „związkowcy” obściskiwali się z politykami – którzy dziś już nie mają gotowej recepty  na cud.   Dziś zdradę Załogi i kłamstwo trzeba nazywać po imieniu.

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

2 + 10 =