Będzie twarda gra o ZUZP

cze 27, 2024 | Aktualnosci

Przekazaliśmy Zarządowi  naszą odpowiedź na ich pismo (poniżej) dotyczące zawieszania zapisów naszego  układu zbiorowego pracy. Dobrze, że poparł nasze pismo ZZPRC – to otwiera pewne furtki.

Nasze pismo jest profesjonalne i merytoryczne, nie bijemy piany, nie gramy populistycznie pod publiczkę. Dlaczego tak robimy? No bo po pierwsze jesteśmy poważnym i profesjonalnym związkiem a nie chłoptasiami w krótkich spodenkach, po drugie i najważniejsze bo sprawa jest bardzo poważna.

Nie możemy dać Zarządowi szansy  do postawienia  zarzutu, że nie podejmiemy rozmów, bo może być to pretekst  do wypowiedzenia całego układu .

Jeśli dojdzie kiedyś do sporu sądowego lub zbiorowego ( co jest prawdopodobne ) to nasze stanowisko i sposób postepowania  będzie dowodem, że to Zarząd podejmował pozorne negocjacje.