Walczymy o ZUZP

sie 21, 2024 | Aktualnosci

Odbyło się  spotkanie z zarządem w sprawie zawieszenia niektórych zapisów naszego ZUZP.

W naszej ocenie trudno nazwać te negocjacje poważnymi – bo nie mamy danych ekonomicznych pozwalających ocenić skutki takiego zawieszenia. Informacja zarządu jest enigmatyczna i bardzo ogólna. Nasza postawa jest więc adekwatna do powyższego faktu.

Nie mamy zamiaru podpisywać nic co uderzy w najmniej zarabiających, czyli zawieszenie funduszu socjalnego – tu słusznie zauważył przedstawiciel ZZPRC, że jest on częścią umowy społecznej z Tarnowem.

Nie mamy też zamiaru podpisywać czegoś co uderzy tylko w niewielką grupę pracowników, czyli jubileuszówki to naszym zdaniem niemoralne.

W naszej ocenie zawieszanie zapisów układu na trzy lata jest przesadne i niepotrzebne.

Nie ma też naszej zgody żeby nasze porozumienie było najgorsze (dla pracowników) z całej Grupy Azoty  – obecne propozycje właśnie takie są.

Zgadzamy się natomiast na zawieszenie funduszu nagród dyrektorów – który (o dziwo 😉 ) nie znalazł się ani w 18 ani w 7 propozycjach zarządu. Przypadek – chyba nie.

Popieramy za to  postulat ZZPRC żeby ograniczyć pensje dyrektorów.

Jutro kolejne negocjacje.