Czarno na białym

lip 5, 2024 | Aktualnosci

Fakty i czyny weryfikują deklaracje i słowa. Pomimo tego, że przez ostanie miesiące (a nawet lata) byliśmy jako NSZZ odsądzani od czci i wiary – wulgarne wpisy, grafiki, codzienny hejt na instalacjach. Oskarżano nas o całe zło w tej firmie. KOP (Zielona Budka) zapewniał, że połączenie z Orlen to bzdura i nic nie da, że wystarczy tylko zmienić Zarząd i będzie jak w raju. Dziś wiadomo, że to były bzdury i kłamstwa (świadome), dziś wiadomo że to NSZZ od początku miła rację (np. tani benzen z Orlenu ocaliłby Kaprolaktam) i działała dla dobra Załogi. Właśnie stanęła melamina – a przecież trzeba było (ponoć) tylko zmienić Zarząd i sprzedaż miała ruszyć. Pamiętamy o rzekomo błądzących po fabryce ciężarówkach gotowych odbierać naszą melaminę o wieloletnich kontraktach które miały być podpisane zaraz po wyborach 15 października.

Żeby było jasne nie chcemy przeprosin, nie spodziewamy się ich, sami też za NIC nie zamierzamy przepraszać, bo każdy rozsądny człowiek, wie jak było i jak jest – kto miał rację i kto mówi i mówił prawdę. Uważamy jednak, że są rzeczy ważniejsze niż partykularne interesy poszczególnych organizacji związkowych.

Oceńcie Państwo jakość merytoryczną naszej korespondencji i poziom poruszanej w niej problematyki. Dlaczego inni nie chcą podpisywać takich pism? odpowiedzcie sobie sami. Widać – komu naprawdę zależało i zależy na Załodze i kto jest zainteresowany tylko patrzeniem na swoje osobiste korzyści.

P.S.

W naszej Grupie czas łatwych rozwiązań się skończył, tak jak czas populistów i oszołomów. Ważny jest merytoryczny dialog z Zarządem, a do tego jest potrzebne jasne poparcie ze strony Załogi. Zachęcamy do odwiedzania biura i kontaktu.