Negocjacje wskaźnika wzrostu wynagrodzeń

maj 13, 2024 | Aktualnosci

Dzisiaj, to jest 13 maja 2024 roku, odbyło się pierwsze spotkanie zespołu ds Negocjacji Wskaźnika Wzrostu Wynagrodzeń na 2024 rok.

Naprzeciwko strony związkowej usiadła nieliczna – trzyosobowa i wyjątkowo niska reprezentacja zarządu. Nie było nikogo ze składu zarządu, dyrektorów ani szefów biur.

Główny Specjalista ds Operacji Finansowych Dariusz Gębala przekazał informacje dotyczące finansowej kondycji zakładu pracy: spadek przychodów o 53%, strata 600 mln zł i innych skutkach nieudolnego zarządzania.

Kierownik Działu Wynagradzania Agnieszka Górniak przekazała informacje na temat wynagrodzeń pracowników. Ze względu na niezgodność z metodologią GUS, zapisaną w Art. 2 ZUZP, odmówiliśmy jej przyjęcia. Pani kierownik przekazała propozycję zarządu na bieżący rok – Wskaźnik Wynikowy.

Zażądaliśmy przygotowania i przekazania nam informacji o wynagrodzeniach zgodnie z obowiązującą metodologią, uzupełnionych o:

-informację na temat wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej i zarządu w Puławach i Tarnowie, w szczególności czy wzrosły od nowego roku?

-opłat za logo – czy je ponosimy i w jakiej wysokości?

-kosztów wynagrodzeń zarządu w Tarnowie? Czy zostały obniżone w stosunku do poprzednich?

-ilości pracowników ze stawkami zasadniczymi poniżej minimalnej krajowej

-szacowanej ilości pracowników żyjących w nędzy

-wielkości podstawy do nagrody jubileuszowej w bieżący roku w kontekście utrzymywania, że średnia zakładowa za 2013 to 8695 zł.

-ile mamy samochodów służbowych w GA ZAP i czy są wykorzystywane tylko na potrzeby GA ZAP ?

-ile mieszkań lub hoteli GA ZAP wynajmowała w 2023 roku i dla kogo? Czy nadal wynajmuje?

-czy wypłacane są nagrody dla pracowników GA ZAP za realizację celów wyznaczanych przez Tarnów?

-czy są pracownicy z podwójnymi umowami?

Po otrzymaniu powyższych informacji i ich analizie będziemy gotowi do dalszych negocjacji.