Szansa dla Kapro i Melaminy

lis 27, 2023 | Aktualnosci

Prawdziwa sytuacja i przyszłość Kapro i Melaminy jest od dawna znana kierownictwu oraz liderom związków zawodowych – nie uważają jednak za stosowne objawić jej wszystkim – chlubnym wyjątkiem jest tu NSZZ.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nie chowając głowy w piasek, mamy konkretne rozwiązanie, zakładające wznowienie produkcji, pełną parą, na Kapro i Melaminie.

Wręga ma Spółkę Pracowniczą „CHEMIA – PUŁAWY”, która miała przejąć całe (!) Zakłady Azotowe Puławy, a później Medical. To może teraz czas na Kapro i Melaminę. Wystarczy, że jako człowiek posiadający  wszechwiedzę (geniusz ekonomii i strategii) zostanie jej prezesem, swymi zastępcami uczyni kandydatów do Rady Nadzorczej tych którzy obiecywali podwyżki i natychmiastowe wznowienie produkcji, wtedy: produkcja ruszy, a ludzie będą mieli robotę. Pracownicy przejdą na tych samych warunkach do Wręgi i jego spółki, nawet nie na stałe, ale na okres trwania umowy najmu. To rozwiązanie ma sens, bo przecież każdy Zarząd będzie wolał wydzierżawić te wydziały (choćby za złotówkę), a niż je wyłączać i generować koszty.

Reasumując – to jest ta chwila, gdy słowa można przekuć w czyny – pokazać, czy to co się mówiło to była ściema, której celem było koryto – czy realny program, mający pomóc ludziom i uratować ich miejsca pracy.