7 minut prawdy prosto w oczy – GRUBE TEMATY

paź 27, 2023 | Aktualnosci

Tekst poniżej to cytat z treści Q&A – chcesz wiedzieć więcej kliknij na obrazek poniżej.

(…)

Pytanie: Jak traktować deklaracje pana Kosiniaka Kamysza który w Tarnowie mówi że Puławy zostają w grupie i deklaracje pana Wręgi że Puławy będą samodzielnym bytem.
Deklaracje Pana Kamysza należy traktować poważnie. Trzeba jednak pamiętać że Lubelszczyzna ma silną reprezentację sejmową również z PSL.
Sądzę że znajdzie się lobby zdolne przeciwstawić się Panu Kamyszowi.
To nie są ostatnie wybory w tym kraju.
Pomysły Pana Wręgi i jemu podobnych obnażają jego kompletną alienację– samodzielne Puławy musiałby się zmierzyć z konkurencją z Anvlem na rynku nawozowym – gdzie ich zdolności produkcyjne są dużo większe od naszych – trzeba pamiętać że już dziś mamy kłopoty ze sprzedażą nawozów, gdy jeszcze tak naprawdę Anwil nie zaczął produkować, co będzie jak ruszy pełną parą?
No i oczywiście zostajemy sami z problemem kapro i melaminy w sytuacji gdy Niemcu przenoszą swoje fabryki do Chin, wiec na cła zaporowe nie ma co liczyć.
Efektem samodzielności byłoby znaczące osłabienie Puław które z czasem można by kupić za psi grosz – chyba, że oto chodzi i takie zadanie ma Pan Wręga i jego akolici.

(…) Chcesz więcej ? KLIKNIJ NA OBRAZEK