Spór

mar 1, 2022 | Aktualnosci

Odbyło się spotkanie Forum Partnerów Społecznych  z gościnną obecnością ZZPRC – dzięki czemu część artystyczna była wyjątkowo długa. NSZZ  Solidarność podtrzymała propozycje złożoną Zarządowi w dniu 2 lutego (zamieszczona poniżej). Zarząd zadeklarował że może dać:  podwyżkę 5.6% plus 50 PLN zmianowego od marca i  jakąś formę  rekompensaty od stycznia, oraz złożył obietnicę że będzie negocjował ze związkami zawodowymi po ogłoszeniu wyników kolejne wzrosty wynagrodzeń. Propozycja ta spotkała się z entuzjazmem Jedności (Smętek) i soliDNOści (Tarkowski), milczeniem innych,  oraz z dezaprobatą NSZZ jako dalece odbiegającą od naszych postulatów. Należy też podkreślić że jest to propozycja która nie uwzględnia wszystkich innych uzgodnień z poprzednich negocjacji w tym między innymi 2500 PLN oraz dodatków dla mistrzów. szczegóły porozumienia mają być przygotowane przez Zarząd i przedstawione do podpisu do wtorku przyszłego tygodnia. Sądząc po owocach formuła funkcjonowania FPS zmierza do samozagłady.