V Mistrzostwa Komisji w mediach

cze 11, 2012 | MEDIA

W sobotę na osadniku Zakładów Azotowych Puławy S.A odbyły się V Mistrzostwa Komisji NSZZ Solidarność Zakładów Azotowych w Puławach w wędkarstwie spławikowym.

W zmaganiach udział wzięło 16 zawodników, którzy przy pięknej słonecznej, ale niestety wietrznej pogodzie rywalizowali o tytuł najlepszego wędkarza czy rywalizowali o złowienie największej ryby. W tym gronie nie zabrakło dwójki dzieci, drużyny niepełnosprawnych oraz, co może być zaskoczeniem, jednej przedstawicieli płci pięknej.

Po kilku godzinach zmagań jury wyłoniło zwycięzcę. Został nim Kamil Wydra. Pozostałe miejsca na podium Henryk Młot i Stanisław Celej. Jednak w tym wypadku  zajęte miejsce nie było najważniejsze, bo jak podkreślali sami wędkujący liczy się sama możliwość miłego spędzenia sobotniego przedpołudnia, czy wdychania świeżego powietrza.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pierwsza trójka ponad to uhonorowana została także statuetkami.

Wyniki V Indywidualnych Mistrzostw NSZZ Solidarność w wędkarstwie spławikowym:
1. Kamil Wydra
2 Henryk Młot
3. Stanisław Celej
4. Bogdan Szpinalski
5. Marian Ziarek
6. Piotr Śliwa
7 Andrzej Jacyna
8 Tadeusz Perzyna
9 Jerzy Kuszmider
9  Przemysław Bąkała
11 Halina Kajdan
12 Łukasz Kowalski
13 Adrianna Zdunek
13 Adam Kułaga
14 Waldemar Sikora
14 Edward Świtalski

Po zawodach odbyła się część mniej oficjalna przy grillu, gdzie wszyscy zawodnicy mogli porozmawiać nie tylko o wędkowaniu. Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność dziękuje wszystkim, dzięki którym zawody mogły się odbyć

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

8 + 10 =