Związkowcy chcą złożyć kontrofertę na Puławy

cze 20, 2012 | Z zakładu

Jako związkowcy i udziałowcy Spółki Pracowniczej Chemia-Puławy zawnioskowaliśmy do organów spółki pracowniczej o złożenie kontroferty na zakup akcji Zakładów Azotowych “Puławy” posiadanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa – informują związkowcy z ZA Puław.

Jak dodają związkowcy udziałowcy Spółki Pracowniczej Chemia-Puławy zawnioskowali do organów spółki pracowniczej o złożenie kontroferty na zakup akcji Zakładów Azotowych “Puławy” posiadanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

– Wiemy, że organa spółki pracowniczej zajęły się tą sprawą i taka oferta jest przygotowywana. Zarząd Spółki Chemia-Puławy poinformuje o ofercie do piątku 22 czerwca br – czytamy w oświadczeniu związkowców ze Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Zakładów Azotowych “Puławy” oraz Przewodniczący Społecznego Związku Zawodowego Zakładów Azotowych “Puławy”.

W poniedziałek firma chemiczna Synthos ogłosiła chęć przejęcia Zakładów Azotowych Puławy. Spółka chciałaby w wezwaniu kupić całość akcji Puław. Progiem skuteczności wezwania jest skup 80 proc. akcji firmy.
Stanowisko związkowców oznacza, że ci obawiają się przejęcia przez prywatny Synthos.

Dlaczego Synthos chce przejąć Puławy? Wzywajacy tłumaczy, że produkty nawozowe Puław mają dobre perspektywy rynkowe, co wynika z rosnącego popytu na żywność przy ograniczonym areale upraw. To nie koniec możliwych oszczędności. Synthos wskazuje, że dodatkowe korzyści może przynieść optymalizacja kosztów nabycia gazu ziemnego.

Zapisy będą przyjmowane od 9 lipca do 7 sierpnia 2012 r. Przez pierwsze 11 dni Synthos zapłaci za akcje 102,5 zł. Później, do końca trwania wezwania 98,77 zł. Wartość całej spółki to około 2 mld złotych.

Źródło. www.wnp.pl

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

15 + 13 =