ZOMO – bijące serce partii

mar 6, 2024 | Aktualnosci

Jako NSZZ Solidarność GA ZAP S.A. byliśmy na proteście w Warszawie.

O co chodzi w tym proteście?

Protest dotyczy: likwidacji Zielonego Ładu i blokady granicy z Ukrainą, Rosją i Białorusią.  Czy jest dziś coś ważniejszego? Czy jest coś ważniejszego dla naszego przedsiębiorstwa – niż blokada importu z Rosji, Białorusi? Gdy zabijemy polskiego rolnika importem zboża z Ukrainy – to komu sprzedamy nawozy? Zielony Ład nakazuje zmniejszenie używania nawozów azotowych UE o 20 % !! Czy to nie jest dobry argument żeby protestować?

Protest był pokojowy i bardzo spokojny – szliśmy sobie jak gąski. Aż do chwili gdy „policja” zaczęła używać gazu łzawiącego i pałować. Gazem dostało się naszym dwóm koleżankom i dwóm kolegom. Później rozpoczęła się regularna walka – w której na szczęście już nie uczestniczyliśmy. Jedno jest pewne to, że „Policja” która rzuca kostką brukową KLIKNIJ w protestujących nie jest sytuacją znaną w cywilizowanym świecie.

Rolnicy, Myśliwi i Robotnicy stanęli w jednym szeregu – pokojowo prezentowaliśmy swoje postulaty. Niestety współczesne ZOMO nie wytrzymało KLIKNIJ  ciśnienia i ruszyło z pałami i gazem na bezbronnych ludzi. To co jest prezentowane w „telewizji” nijak się ma do faktów i tego co pamiętamy my uczestnicy. Prawdziwą KLIKNIJ relację można obejrzeć na KLKINIJ TV Republika.

Dziś obowiązkiem przyzwoitych ludzi jest popierać polskiego rolnika – bo to być może ostatnia szansa na normalność i ucieczkę przed obłędem Zielonego Ładu.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

6 + 5 =