Zdrada to gen

maj 12, 2022 | Aktualnosci

Dzięki „talentom” negacyjnym ZZPRC i ich wodza wszyscy (!) Pracownicy są w plecy 2500 złotych, zmianowi dodatkowo po 100 za każdy miesiąc od początku roku, mistrzowie zmianowi po 300, dniówkowi po 200.

 Teraz cała historia zaczyna się od nowa. Chyba ich ośmieliło zwycięstwo działacza ZZPRC  w wyborach do zarządu – czują że bezkarnie mogą grabić portfele Załogi. Kabaret zaczyna się od nowa. Zaraz Wonga, tak jak poprzednio nie widział kim są jego zastępcy, w tym Piotr Kruk,  powie, że nie zna tego ostatniego.

Ale do rzeczy.

Wszystkie związki, z inicjatywy NSZZ Solidarność, 2 lutego 2022 roku podpisały wspólne stanowisko.

10 maja przedstawiły je zarządowi jako wspólne, w negocjacjach uczestniczyli: niejaki Goldsztejn i Piotr Kruk.

Okazało się jednak, że już 8 maja Piotr Kruk dostarczył swoje wypociny (zamieszczamy poniżej)  do Prezesa Hryniewicza.

Pomijamy błędy merytoryczne i logiczne tego stanowiska (chyba jakiś młynarz mu to pisał), ale jest to klasyczna kosa wbita w plecy Załodze i robienie łaski zarządowi. To kolejne złamanie jedności związkowej i znowu, tak jak na jesieni 2021 roku, jedynym wygranym będzie Zarząd w Tarnowie. Któremu ZZPRC zapewnia większą dywidendę.

Ile trzeba będzie dodać do licznika Wonga po tych negocjacjach trudno powiedzieć – to co było możliwe do ugrania dzięki jedności związkowej (stanowisko z 2 lutego) – dzięki kolejnej zdradzie ZZPRC należy między bajki włożyć.  Lekko licząc 9% podwyżki, procent stażowego od 2021 roku i 4 tysiące nagrody – bo o tyle „negocjatorzy” z ZZPRC chcą mniej.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

11 + 5 =