Za korytem do Warszawy

wrz 26, 2022 | Aktualnosci

PSL jest partią którą jednoznacznie kojarzy się z nepotyzmem i wszystkim najgorszym co istnieje w polityce.  To Waldemar Pawlak pilotował podpisanie kontraktu gazowego który uzależniał Polskę od ruskiego gazu. To koalicja PO- PSL sprzedała nasz Zakład Pracy razem z nami pod tarnowskie jarzmo.

Dziś Wonga, Targowica, Maraszek, Adam Duda (to ten który grozi że donosy na nasze przedsiębiorstwo będzie pisał nie tylko do Lublina czy Zamościa, ale do samej Warszawy), Wyskwar, Kania, pojechali na żale do wicemarszałka sejmu, a jakże z PSL, pana Zgorzelskiego.

Co musi mieć w głowie Wonga i Targowica żeby jechać do kogoś z formacji która wprost odpowiada za to że jesteśmy traktowani jak kraj kolonialny. Jakie wały mają do zrobienia? Jakie do ukrycia? . Targowica utopi wszystkich, zgodzi się na wszystko, nawet na czterobygadówkę, żeby tylko było tak jak do tej pory – kasa za lewych członków, lewe etaty związkowe, dofinasowanie polowań, zatrudnianie rodziny.

Obrzydliwe to. 

Targowiczan przyjął nie Pan Sasin, a Pan Rabenda (podsekretarz stanu). Zakłady Azotowe Puławy reprezentuje Pani wiceprezes Tyszer. Szkoda że Wonga nie miał żółtego stoliczka, taczki i kapelusza – bo  nie wiadomo czy Rabenda go pozna w innym stroju.

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

2 + 5 =