Wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność”

paź 31, 2022 | Aktualnosci

WYNIKI KONKURSU

W imieniu organizatorów (Fundacji “Nasza Solidarność”) oraz jury I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność” pragniemy ogłosić wyniki.

Ilość prac, ale przede wszystkim ich poziom, świadczy o tym, że zarówno tematyka, jak sam bohater konkursu, znajdują się w kręgu zainteresowania współczesnej młodzieży. Jest to fakt nad wyraz budujący, dlatego postanowiliśmy podjąć trud aby już w tym roku wydać prace laureatów w formie książki.

Bardzo przepraszamy za przesunięcie terminu rozstrzygnięcia, ale chcieliśmy rzetelnie i z pietyzmem podejść do każdej pracy, a wpłynęło ich bardzo dużo. Obiecujemy, że w przyszłej edycji popełnimy inne błędy😉, bo tych z tego roku unikniemy z całą pewnością.

Z laureatami oraz wszystkimi uczestnikami skontaktujemy się w najbliższym czasie.

Lista laureatów:

Kategoria: uczniowie klas IV – VI

Pierwsza Nagroda – 500 PLN

Kalina Popów „Nawrócenie” – Publiczna Szkoła  Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu – Opiekun: Alicja Grzegorczyk

Druga Nagroda – 300 PLN

Zuzanna Żegolewska  „Droga powrotna” – Publiczna Szkoła Podstawowa SRKAK w Siemianowicach Śląskich – Opiekun: Michał Nowaczyk

Trzecia Nagroda – 200 PLN

Agata Początek  „Niezwykły wywiad” – Szkoła Podstawowa nr 19 w Łodzi – Opiekun: Joanna Początek

Wyróżnienie – 150 PLN

Michał Łukawski „O człowieku, który zmienił moje życie” – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie – Opiekun: Anna Woźniak-Łakota

Kategoria: uczniowie klas VII – VIII

Pierwsza Nagroda – 500 PLN