Wskaźnik wynagrodzeń w GA ZAP

maj 29, 2024 | Aktualnosci

Dziś odbyło się spotkanie dotyczące negocjacji wskaźnika wynagrodzeń w GA ZAP. Pragniemy przekazać najważniejsze informacje, nie będzie :
– Podwyżki o 1500 PL.
– Awansów poziomych i pionowych
– Nagrody na Dzień Chemika ( znaczy będzie, ale nie wiadomo kiedy – może za 3 lata)

Co za to będzie?
Najpewniej będą zwolnienia grupowe i likwidacja całych komórek i przenoszenie w inne lokalizacje.  Będą też igrzyska, tropienie przestępstw, zemsta polityczna.

Przypominamy zanim się  koledzy i koleżanki z KOP zaczną wypierać. Że po zmianie Zarządu  miało być zaje….. , miały być podwyżki o 1500 , no i miała być lepsza oferta dla Puław niż ta Orlenu. Przypominamy hasło KOP o tym, że to PIS niszczył Zakłady Azotowe w Puławach.

Wychodzi na to że, chcieli ….. PiS a sami zostali ……
W efekcie docierających do nas informacji NSZZ Solidarność podjęła decyzję o zakupie 1000 takich oto kubraczków.

PS.
Pojawiły się plotki o tym że ORLEN przejmie nasze KAPRO, informacje te rozpuszczają ci sami od „1500 PLN i będzie zaje…..”.  Biorąc pod uwagę, że ORLEN za pierwszy kwartał  ma zysk mniejszy o 7  miliardów niż rok temu – należy nazwać rzeczy po imieniu – to kolejna brednia mająca robić ludziom wodę z mózgu.

 

Statut organizacji

Statut NSZZ “Solidarność” to dokument, który określa cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz sposób działania Związku.W preambule do Statutu czytamy, m.in. że NSZZ “Solidarność” powołany został w wyniku robotniczego protestu i utworzony na podstawie porozumienia zawartego 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym a Komisją Rządową. “(…) opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych” .

Kontakt z nami

3 + 10 =